۱۵ توصیه از حرفه‌ای‌های کسب‌وکار برای دانشجویان سال اولی

توصیه های حرفه ای ها برای سال اولی های دانشگاه - گودکو

 

همه می‌دانیم که سال‌های تحصیل در دانشگاه بر کل مسیر زندگی ما تأثیرگذار هستند. به همین دلیل و با هدف کمک به موفقیت شما در سال اول تحصیل‌تان در دانشگاه، مجموعه‌ای از نکاتی که در این زمینه مفید هستند را آماده نموده‌ایم.

آن‌چه در ادامه می‌آید پاسخ ۱۵ فرد حرفه‌ای دنیای کسب‌وکار از سنین مختلف به این پرسش است:

اگر می‌توانستید در زمان به عقب برگردید و به ۱۸ سالگی خودتان یک نکته به عنوان نصیحت بگویید، چه نکته‌ای می‌گفتید؟

 

 

توصیه های حرفه ای ها برای سال اولی های دانشگاه - گودکو

 

«تلاش کنید تمام فعالیت‌هایی که برای‌تان لذت‌بخش هستند را بشناسید، این کار باعث می‌شود بتوانید بعد از دانشگاه کار پیدا کنید. همچنین تا حدی که می‌توانید، اجتماعی باشید. اجتماعی بودن از شما یک تصویر خوب و انسانی به نمایش می‌گذارد و ارزش آن بسیار بیش‌تر از آن چند نمره‌ی اضافی در امتحانات‌تان است. نمرات امتحانی کمتر از آن چیزی که تصور می‌کنید اهمیت دارند.» (دالاس)

 

«او را کتک می‌زنم و می‌گویم: اینجا را ترک کن. سیاحت کن. اکتشاف کن.» (دیوید بلتران، استاد دانشگاه و نابغه‌ی اسپانیایی)

 

«درست زمانی که فکر می‌کنید فهمیده‌اید که وقتی بزرگ‌تر شدید می‌خواهید چه کاره شوید، بالغ خواهید شد و طرز فکر خود را تغییر می‌دهید. این درست است، اما باز هم پذیرای رشد و تغییر باشید زیرا تنها از این طریق است که می‌توانید متوجه شوید به چه چیزی علاقه دارید.» (استفانی سایا، مربی سلامتی و تندرستی ذهنی)

 

توصیه های حرفه ای ها برای سال اولی های دانشگاه - گودکو

 

 

«ممکن است شما این شانس را داشته‌باشید که آینده‌ی شغلی‌ای را برای خود ایجاد کنید که حتی از وجودش هم خبر ندارید، بنابراین از این‌که در ۱۸ سالگی احساس می‌کنید که شغل هیچ‌کدام از اطرافیان‌تان مناسب به نظر نمی‌رسد وحشتزده نشوید. ممکن است دارای چند شغل شوید که همه‌ی آن‌ها با هم مرتبط بوده و یا کاملا متفاوت از یکدیگر باشند. به قدرت مهارت‌های قابل انتقال باور داشته باشید؛ چیزهایی که در یک حوزه‌ از کار یا زندگی یاد می‌گیرید ممکن است ابزار‌های فوق‌العاده‌ای در شغل یا تجارب آینده‌ی شما باشند.» (جولی شوماخر، نویسنده)

 

«نسبت به دنبال کردن خلاقانه‌ترین و غیرعملی‌ترین علایق‌تان هراسی نداشته باشید. اکثر افراد این ایده‌ها را درک نخواهند کرد اما در طول مسیرِ جستجوی‌تان با افرادی مواجه خواهید شد که ایده‌های شما را درک نموده و از شما حمایت خواهند کرد.» (کیدرا چَنی، یکی از بنیان‌گذاران و سردبیر وب‌سایت thelearnedfangirl.com)

 

 

توصیه های حرفه ای ها برای سال اولی های دانشگاه - گودکو

 

«با همه‌ی افراد صحبت کنید، اما بیش‌تر از آن گوش بدهید، سؤال بپرسید و تحقیق‌تان را انجام دهید. هم ارزش خودتان را بدانید و هم ارزش‌های خود را بشناسید و از آن‌ها دفاع کنید. یک منتور برای خودتان پیدا کنید، به این ترتیب شاید روزی خودتان هم یک منتور بشوید.» (جولی شوماخر، نویسنده)

 

«آن کاری را پیدا کنید که واقعا از انجام آن لذت می‌برید، نه کاری که فکر می‌کنید باید انجام دهید. اجازه ندهید ترس از شکست شما را از انجام آن باز دارد.» ( @Yennifer42)

 

توصیه های حرفه ای ها برای سال اولی های دانشگاه - گودکو

 

 

 

«اگر قصد دارید کار بزرگی انجام دهید – مثلا با کوله پشتی کل آسیا را سفر کنید یا به سازمان‌های حافظ صلح ملحق شوید – همین حالا انجامش دهید، زیرا وقتی شاغل باشید بسیار دشوار است که زمانی برای انجام این کارها بیابید.» (دبی کارلسون، نویسنده‌ی مستقل)

 

توصیه های حرفه ای ها برای سال اولی های دانشگاه - گودکو

 

«شما حتما با شکست مواجه خواهید شد – احتمالا بیش از یک بار – و مسئله این نیست که آیا این اتفاق می‌افتد یا خیر، بلکه مهم این است که چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد. خودتان را ببخشید و از کارهای اشتباه‌تان درس بگیرید.» (پیج وُرثی، مدیر خدمات مشتریان شرکت Landscape Leadership)

 

 

توصیه های حرفه ای ها برای سال اولی های دانشگاه - گودکو

 

شما اگر می‌توانستید در زمان به عقب برگردید و به ۱۸ سالگی خودتان یک نکته به عنوان نصیحت بگویید، چه نکته‌ای می‌گفتید؟ از طریق کامنت‌های خود با ما در میان بگذارید.